Ako dalej s problematickym susednym obecnym pozemkom?

Dobry den,
zijeme v rodinnom dome, ktory susedi s obecnym pozemkom, zapisanym na LV ako parcela typu C- skaly, rokliny atd..Cely pozemok ma 49m2, a je dlhy 40m. Roky rokuce sa on obec nestarala a nam stekajuca voda z miestnej komunikacie podmyvala garaž a samozrejme betonove oplotenie, ktore tak rokmi chatralo a postupne sa rozpadalo. Treba podotknut, ze tento pozemok sluzil ludom ako akysi prechod z cesty na hradzu pri rieke Vah. Kedze tam byvala tma, tak sluzil ludom na vykonavanie svojich potrieb. Vsetko sme to rokmi fotili, zdokumentovali a kedze presne v maji 2015 otvorila obec krasny siroky prechod spojeny s obecnym parkom len 60m od nasho domu, rozhodli sme sa tento maly pozemok od obce odkupit. Nasa ziadost o odkupenie na zastupitelstve nebola schvalena s tym, ze jedna rodina, ktora nema pristup k hlavnej ceste ju nevyhnutne potrebuje a odmietla pouzivat novy-komfortny prechod na hradzu. Tak sme sa za ucasti poslancov, dotknutej rodiny, starostu dohodli, ze obec uzavrie pozemok branickami a my na nase naklady v ramci rekonstrukcie oplotenia pozemok odvodnime a vydlazdime, aby sme zamedzili opätovnemu niceniu nasho majetku a budeme ju pouzivat iba my 3 rodiny, v susedstve, pretoze ostatni obyvatelia maju novy prechod. Vsetky 3 strany suhlasili a prijalo sa uznesenie.
Vzápätí na to, ked sme zacali rekonstrucne prace, starosta podpisal peticiu za novootvorenie "Uličky", tak ten pozemok roky volaju. Peticiu podpisalo 160 ludi zo 765 opravnenych volicov v obci. Myslim, ze dany pocet nesplna 30% minimum a po druhe, môže sa tykat niečoho, čo v podstate oficialne neexistuje, lebo dana parcela nesplna statut chodnika ani inej komunikacie?
Poslanci nastastie neodsuhlasili odstranenie branok, ale starosta to chce znova predostriet v septembri a ak to poslanci neodhlasuju, vyhraza sa vetovanim ich rozhodnutia. My sa citime maximalne oklamani a zneuzity, pretoze za nase peniaze si teraz pan starosta robi pred svojimi volicmi dôchodcami predvolebnu kampan. Pretoze jediny argument aki maju ludia na peticii, je ze "Ulička" vždy bola, je aj bude. Citime sa teraz v patovej situacii a zvazujeme, ci sa da v tejto situacii nieco robit.
Velmi budem vdacna za akukolvek radu, pomoc, prípadne kontakt na fundovaneho človeka.

P.S. Počas prac sam pan starosta natiahol cez dany pozemok elektricky kabel z verejneho osvetlenia a pripravuje na hradzi (vlastnikom je povodie Vahu) lampu verejneho osvetlenia, natočenu priamo do našej záhrady a spalne. Je možne ťahať kable kade tade v zemi bez príslušného projektu?

S pozdravom Mgr. Jana Pataky

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus