Ako dediť novoobjavený majetok?

Moja stará mama bola v roku 2008 zistená ako majiteľka pôdy, ktorá predtým figurovala v evidencii pozemkového fondu ako pôda nezisteného vlastníka. Malo by sa jednať o novoobjavený majetok. Nakoľko moja babka umrela r.1955 bez zanechania závetu a vtedy prebehlo aj dedičné konanie ( dedili: dedko a ich 5 synov).Dnes nežije nielen náš dedko ale ani ich synovia. O dedičstvo novoobjaveného majetku sme sa prihlásili vnuci v r.2008. Je mi jasné, že dedíme časť našich otcov.(Každá časť medzi súrodencami) Jeden babkin ženatý syn nemal deti a ani jeho taktiež nežijúca manželka.(zomrela r 1999) Celú 1/5 notár pridelil rodine zosnulej nevesty poručiteľky. Prekvapilo ma, že novoobjavená pôda dosial spravovaná SPF bola prejednávaná r.2009 (ako v dobe smrti r.1955). Dedičné konanie novoobjaveného majetku prebieha r. 2009. Dnes už nebohí synovia spomínanú pôdu nikdy nevlastnili a nemohlo to prejsť na ich tiež mŕtve manželky. Vlastníčkou je stále moja babka a predmetom dedenia sa novoobjavená pôda stala až teraz, keď z priamych dedičov žijeme len vnuci. Mohlo sa postupovať tak, akoby pôdu boli získali do vlastníctva synovia po nich ich manželky, keď synovia po celý život ani do svojej smrti o jej existencii nemali ani tušenia? Babkinu pôdu takto môžu dediť zosnulej nevesty súrodenci ( ak niektorý z nich zomrel tak zosnulého súrodenca deti i jeho manželka)? Nie je tu omyl pri dedení?

Prosím o odpoveď, na moje otázky. Podľa môjho pochopenia občianskeho zákonníka by sme dedičné podiely pôvodného majiteľa mali zdediť žijúce vnúčatá, keďže pôda bola zistená ako novoobjavený majetok až v súčastnosti.

Za odpoveď Vám ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus