Ako je to s predbežnou vykonateľnosťou rozhodnutia súdu ohľadom výživného?

citam tu prispevky ohladom vyzivneho,sama som pisala o radu koli bratovi.pravdu povediac som trosku zmetena z odpovedi ,mne ste odpisali ze predbezne vydanie vykonatelnosti sudu,kedy matke dietata zvysili vyzivne musi brat platit zvysene hoci nie je pravoplatne ale ked som citala opacny pripad kedy otcovi dietata urcili znizenie vyzivneho a tak isto mal predbezne vykonatelny rozsudok tak uz to neni pravda a matka dietata pretahuje sudne pojednavanie lebo zaplatene vyzivne sa nevracia tak on sa musi drzat pravoplatneho rozsudku a platit vyzivne ktore mu bolo urcene predtym nakolko matka dietata ho moze dat na exekuciu,trosku na hlavu postavene.dalej som sa docitala ze do 15 dni ale teraz neviem ci od vyhlasenia alebo od dorucenia moze podat namietku na sud ktory rozhodol ,aby pozastavil vykonatelnost rozsudku.alebo to treba podat az pri odvolani na krajsky sud aby zamietol navrh vykonatelnosti ak by toto bremeno bolo neprimerane pre odporcu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus