Ako kúpiť zadlženú nehnuteľnosť bez rizika?

Dobrý deň. Poprosím o radu. Radi by sme s manželkou kúpili menší zadlžený byt. S jeho majiteľom sme sa dohodli, že banke zaplatíme sumu, kvôli ktorej je byt založený + určitá suma vlastníkovi bytu. Moja otázka znie: ako pri tom všetkom postupovať, aby sme neprišli o peniaze a ako sa dá predísť tomu, že vlastnícke právo sa prenesie na nás a až potom sa dozvieme o ďalších dlžobách uvalených na tento byt (nebankové pôžičky, nevyplatené energie, správa bytov atď.)

Ďakujem za prípadné rad.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.