Ako legálne rozdeliť parcelu v extraviláne?

Extravilán, chatová oblasť, trvale trávne por., úzka a malá parcela, ktorú potrebujem rozdeliť na menšie parcely. Z jednej z nich aj spraviť prístupovú cestu. Majiteľ ju celú nechce predať, pretože po krajoch parcely má vlastné siete. Zákon o drobení pozemkov v extraviláne zakazuje deliť pozemky určené pre poľnohosp. využitie, čo sa teoreticky týka aj tejto parcely aj keď jej poľnohosp. využitie si neviem predstaviť (úzka parcela medzi cestou a potokom cez ktoru vedie neleg. prístup. cesta ku chate). V územnom pláne je táto parcela označená ako záchytné parkoviská a garáže. Neexistuje spôsob ako zmeniť druh pozemku, napríklad na ostatné plochy, záhrady, zastavané plochy tak, aby bolo možné obísť zákon č. 18 /1995 Z. z.  a rozdeliť túto parcelu na menšie parcely?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus