Ako mám postupovať? (materska + dnp)

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako je to v prípade platenia si dnp a v prípade neplatenia si dnp v mojom prípade. Som v trvalom pracovnom pomere, momentálne na materskej dovolenke. V práci bol môj plat cca 500 eur v čistom. Platila som si dnp od 8/2011 do 5/2012 (teda tých 270 dní) minimálnu výšku 14,47 eur. Do dnp som sa prihlásila znova v 9/2012 tiež z minima 119,45 eur. Od 4.10.2012 som bola na PN a od 25.10.2012 mi je priznané materské z dnp a zamestnanca vo výške 24 eur za deň. Blíži sa čas, kedy sa mám rozhodnúť, či ostať dnp alebo to zrušiť. Plánujeme ďalšie bábätko. Ako sa mi bude počítať materské, ak si budem alebo nebudem platiť dnp? Ak by som chcela mať materské v takej výške ako mám, v akej výške by som mala platiť dnp? Má na toto druhé materské vplyv ešte to prvé dnp? Prípadne do kedy mám najneskôr otehotnieť, aby to bolo čo najvýhodnejšie? Čo by ste mi odporučili? Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus