ako môžem vymáhať dlh?

Dobrý deň,

chcem sa Vás spýtať či je možné vymáhať dlh od kamaratky ked nemame podpisanú žiadnu zmluvu o tom že som jej peniaze pozičal, avšak mam SMS-ky a správy z Facebooku kde pise ze ma žiada o pôžičku a potom mi dakuje za nu. Ide o 2000e ktoré som si požičial z banky + 500e uroky. Zmluvu o pôžičke z banky mam ale tie peniaze som jej dal na ruku.Svedok tam bol ale myslim si ze by nehral v môj prospech. Môžu mi sms-ky a spravy z facebooku pomoct pri riešení tohoto problemu? Oplatí sa to vôbec riešit súdnou cestou? Brat jej pisal na facebook a dokonca sa tam aj priznala ze pôžičku prebrala odo mňa. Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus