Ako na dlžnú sumu

Dobrý deň
Podnikal som v oblasti ubytovania a v tom období som sa ústne dohodol s majiteľom nemenovanej firmy, ktorý je srboslovák a zamestnancov mal srbov, ktorý mali u mňa zaevidovaný prechodný pobyt a nahlásený aj na cudzineckej polícii, ktorá chodila náhodne na kontrolu, týchto ubytovaných srbov.
Dohodli sme sa o výške platby na osobu/noc, aby mohol spustiť výrobu v danej firme.
Jedná sa o to, že majiteľ mi je dlžný za ubytovanie od roku 2016 až do roku 2018. To je v tomto roku v podstate štvrtý rok.
Na moje urgencie ohľadom dlžnej sumy sa stále vyhovára a vykrúca, že mi to vyplatí, keď bude mať, teraz nemá, že mu nevyplatili firmy, do ktorých dodával tovar atď.
Svojim zamestnancom tiež nevyplácal dohodnutú mzdu, a ako viem ba ani odvody do štátu, ktoré má zamestnávateľ odvádzať.
Preto by som potreboval poradiť, čo s tým robiť, aby som sa dovolal nejakej spravodlivosti.
Ďakujem a prajem pekný deň. Ladislav

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková