Ako na prepis parcely v BSM, ak jeden je po smrti a druhý chce svoju 1/2 dať dcére?

Ako na prepis parcely v BSM, ak jeden je po smrti a druhý chce svoju 1/2 dať dcére?
Rodičia za života darovali dcére v roku 1990 dom s pozemkami. Matka zomrela , otec žije.Teraz po rokoch zistili, že pred domom, predzáhradka,jedná sa 73m2 je parcela( dcéra ju užíva od 1990 roku), ktorá je v katastri vedená ešte na obidvoch manželov. Chcela by to dcéra s otcom doriešiť, tak aby to bolo dcérine. Prosím poraďte, či to previesť darom , vymožením po rokoch, alebo iným spôsobom.
Za odpoveď ďakujem Jakabova

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete sa zamestnať v doprave? Tu sú voľné miesta
Je Vaším odborom doprava a premýšľate, že chcete zmeniť miesto? Pozrite si tipy na zaujímavé pracovné možnosti. Prehľad sme pripravili v spolupráci s portálom ISTP. sk.
Zriadenie elektronických stránok pre mladistvých umožní zákon o e-Governmente
Prvého augusta začne platiť novela zákona o e-Governmente. Dotkne sa viacerých oblastí.
Opatrovať seniora môže i príbuzný
Ak sa rozhodnete, že chcete opatrovať niektorého z rodičov, môžete ho ubytovať vo verejnom či neverejnom zariadení. Ako samoplatca však stráca nárok na príspevky od štátu.
Odvody začnú platiť tisíce živnostníkov
Podnikáte na živnosť alebo ste samostatne zárobkovo činnou osobou? Podávali ste daňové priznanie v riadnom termíne do konca marca? V týchto dňoch by ste sa mali dozvedieť o výške, v akej budete ďalej platiť odvody do Sociálnej poisťovne alebo či vám povinnosť platiť ich zanikne. Prvú platbu musíte uhradiť za júl do 8. augusta.
Seniori budú pri zmluvách chránení
Najmä seniori podľahnú rôznym lákavým ponukám alebo sa neuvážene zadlžujú cez nebankové spoločnosti. Situáciu by mala zmeniť pripravovaná veľká reforma opatrovníctva. Hovoríme o nej s Editou Pfundtner, štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti, a Robertom Dobrovodským zo sekcie legislatívy.