Ako napadnúť testament umierajúceho človeka

Dobrý deň
Musím čakať minimálne tri týždne, aby som sa dozvedela kto bude prejednávať dedičské konanie. Sestra vymenila zámky v dome, takže s mojimi kľúčmi sa tam nedostanem. Vypratáva dom už si tam robia piknik. Ja som tam prišla dovolila mi odniesť odšťavovač a nejaké maličkosti. Moje osobné veci boli prehádzané, listiny zo šuplíkov vyhádzané, úspory odnesené, na konci roku zrušil sporiteľnú knižku a mal doma okolo 30000.-Eur.Moja spálňa tam ostala, nemám odvoz a viem že do dedičského konania sa s tým nemá hýbať.
Chcela by som sa spýtať, ak bude testament správne vyhotovený mesiac pred smrťou ,dá sa napadnúť, lebo môj druh už vôbec nerozprával len vydával zvuky a všetko mi písal skôr čmáral ,prijímal potravu cez peg v žalúdku s výživovou sondou a nemol dýchať kvôli nádorom v hrdle a pri zavádzaní tracheotómii do priedušnice počas operácie zomrel. Dokázal sa pohybovať len pomalou chôdzou a občas autom.
Môj druh nikdy nechcel písať listy, odvolania a pod. ,to som mu vždy písala ja, takže pochybujem že v takom stave by spisoval nejakú závet. Musela to spísať sestra a on to podpísal.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus