Ako napisat navrh na zapretie otcovstva obidvoma rodicmi

Dobry den mam viac otazok:
1.Manzel(talian) s ktorym sme v rozvodovom konani bezdetneho manzelstva,kt.sa vedie na sk,je uvedeny ako otec dcery ktoru mam s mojim priatelom s ktorym zijem uz dva roky v spolocnej domacnosti. .chceme podat navrh na zapretie otcovstva a chcem sa opytat koho uviest ako navrhovatela a koho ako odporcu v navrhu o zapreti otcovstva, ked vsetci suhlasime s tym ze manzel nie je otcom dietata..a ze otcom je priatel.
2.dalsi otazka je ci sa da navrh o zapreti otcovstva (manzel ) skombinovat s navrhom o uznani otcovstva priatela ..
a 3. meno dietata ktore som nahlasila v pôridnici bude uvedene na rodnom liste dietata aj ked sme s manzelom nepodpisali suhlas o spolocnom rozhodnuti o mene?Ak to urci súd zvykne sa priklanat k menu nahlasenemu v pôrodnici? A do vyhlasenie súdu ake meno bude na RL dietata?
4.Kam mam podat uz druhu staznost na prietahy v konani ked sa po roku este nerozhodlo ktory súd bude riesit môj rozvod? Ci súd v mieste trvaleho pobytu alebo súd v mieste uzatvorenia manzelstva kde som mala vtedy aj trvaly pobyt.
Dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zdanením podielov na zisku sa vraciame do minulosti
Prípady s rôznymi variantami zdanenia vysvetľuje Silvia Hallová, daňová partnerka spoločnosti Grant Thornton Slovensko, členka Slovenskej komory daňových poradcov.
Pri dividendách dajte pozor na zmeny
Vyplácanie dividend, teda podielov na zisku, zásadne ovplyvňuje fakt, že začiatkom tohto roka sa v ich zdaňovaní urobila hrubá čiara. Začal totiž platiť nový zákon.
Ako zákon tento rok upravil vyplácanie podielov zo ziskov
Vyplácanie podielov zo ziskov sa mení.
Ktoré jazdené autá majú najmenej porúch? Tu sú výsledky skúšok spoľahlivosti
Rebríčky bezporuchových áut zväčša vyhrávajú tie s vyššou cenou, no spoľahlivé sú aj medzi lacnejšími modelmi. Najlepšie (v cene do 10-tisíc eur) obstála Toyota Yaris.
Profesie, o ktoré sa firmy bijú a prinášajú slušné zárobky
Ste ITečkár a chcete zárobok nad 2-tisíc eur? Taký ponúka aj firma so sídlom v Novej Bani. Ak máte technické vzdelanie, nemusíte sa obávať o prácu. Trh práce je zavalený ponukami. Tu sú niektoré.