Ako prebieha exekúcia pri nevysporiadanom BSM?

dobry den..chcem sa vas opytat ..manzel pocas nasho  manzelstav si vzal auto na leasing....auto bolo odcudzene a poistovna nechce vyplatit poistne...lesingovka si samozrejme uplatnuje svoje prava na doplatenie leasingu od mojho manzela..chcem sa spytat medzi casom sme sa rozviedli...nemame vysporiadane BSM,,..exekutor  mu blokoval ucet na ktory mu nechodia ziadne peniaze...a pracuje v zahranici...chcem vediet ci mne ako manzelke ktorou som pocas leasingu bola mozu stahovat z platu ciastku alebo pripadne urobit exekuciu v byte v ktorom byvam lebo tento byt je aj jeho majetok...dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.