Ako reklamovať kúpu auta v českom bazáre?

Dobry den, mam problem ohladom auta kupeneho pred tyzdnom z bazaru v Cechach a neviem, kam sa obratit. Auto vyzeralo byt v poriadku, pozeral ho aj mechanik. Na Slovensko sme z Ciech docestovali v poriadku, u nas sme spravili asi len dve kratke jazdy a v den, ked sme chceli auto prihlasit, nam uz neslo nastartovat. Vyzera to tak, ze je problem s elektronikou, pripadne motorom, je teda nepojazdne. Teraz neviem, ako mám ďalej postupovat. 

 Chceli by sme dat auto do servisu skontrolovat, kde je problem, ci ta vada tam nebola pred kupou, ale nechcem, aby sa vada opravovala, kvoli reklamacii. Problemom bude ale kupna zmluva, je tam veta: "Kupujici kupuje automobil ve stavu ve kterem se nachazi a kupuje vec jak stoji a lezi. " Bazar sa chce touto vetou vyvliect zo zodpovednosti za vady. Mna by vsak zaujimalo, ci v tomto pripade formulka "kupuje vec jak stoji a lezi" je neplatna, kedze zmluva bola uzavreta s pravnickou osobou - malo by ist teda o spotrebitelsku zmluvu aj so zarukou a teda naklady na opravu by mal hradit predavajuci. Alebo sa mylim?   Mam z Ciech aj protokoly o emisnej a technickej, slovensku kontrolu originality, podla nich je auto O.K.  Mam auto prihlasit na inspektorat, aj ked je pokazene? Obavam sa totiz nejakych pokut, pokial to nestihnem v termine. Ako mam postupovat dalej? Dakujem za pomoc.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus