ako riešit neprisposobilych susedov

Prosim o radu ohladom neprispôsobilých susedov. Jedna suseda je alkoholička, cele dni pije, neupratuje, dokonca chova v byte macky, siri sa z jej bytu strašny smrad po celom dome. V dome mame aj male deti, bojime sa širenia chorôb. Ako mame riešiť tento problém? Další sused využiva na varenie energiu spoločných priestorov ( v pivnici si urobil pripojku el.energie, odmieta spristupnit pivnicu na kontrolu pracovníkom energetického závodu). Bol opakovane videný ako chodí do pivnice s rychlovarnou konvicou, kavou, nabija mobil.Je možne odhlasovat aby platit podstatnu čast spotrebovanej energie spoločných priestorov? Náš dom je v správe OSBD.Nik nám nevie poradiť a pomôcť a trvá to už roky. dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus