Ako sa domôcť prevzatia a používania zdedeného auta?

Po maminej smrti sme spísali s jej mužom (mojim nevlastným otcom) dohodu o dedičstve. V nej sme sa dohodli, že ja zdedím staré auto a on zasa nové. Boli sme u notárky, kde sme spísali to isté. Avšak mám ešte nevalstnú maloletú sestru, a tak to celé stojí už 5 mesiacov na súde, ktorý má schváliť právny úkon za maloletú sestru. Môj nevlastný otec ale zatiaľ kľudne používa nové auto, ale ja to staré nesmiem! Odmieta mi dať kľúče a doklady, preto sa chcem spýtať, či mi stačí spísaná dohoda ešte pred dedičstvom ako doklad pre políciu, aby som si mohla auto vziať. Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus