Ako sa má správne rozúčtovať spotreba elektriny?

Pekný deň Vám prajem !

nedávno dostal náš blok "vyúčtovanie"  roku 2009. Ako zástupkyňa  vlasníkov som zistila, že tento rok elekriku správca rozúčtovala na OSOBY. Predchádzajúce roky (asi už 15 r.)  na plochu. S rozúčtovaním elektriky na osoby  náš blok nesúhlasí !  Od správcu sme dostali odpoveď , že im kázala SOI Nitra (písomne) ,  že musia v tomto roku rozúčtovať na OSOBY, inak dostanú pokutu. (Údaj "osoby" - pritom podľa nás-  je "nereálny údaj". Skoro každý mesiac máme všeliaké pohyby...) . Chceli sme dať do zápisnice, že chceme na plochu, ale správca to odmietla. Chcem sa spýtať, či my vlasníci, už nemáme žiadne právo...ani o spôsobe rozúčtovania elektriky nesmieme rozhodnúť ?

ďakujem

 

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus