Ako sa má správne rozúčtovať spotreba elektriny?

Pekný deň Vám prajem !

nedávno dostal náš blok "vyúčtovanie"  roku 2009. Ako zástupkyňa  vlasníkov som zistila, že tento rok elekriku správca rozúčtovala na OSOBY. Predchádzajúce roky (asi už 15 r.)  na plochu. S rozúčtovaním elektriky na osoby  náš blok nesúhlasí !  Od správcu sme dostali odpoveď , že im kázala SOI Nitra (písomne) ,  že musia v tomto roku rozúčtovať na OSOBY, inak dostanú pokutu. (Údaj "osoby" - pritom podľa nás-  je "nereálny údaj". Skoro každý mesiac máme všeliaké pohyby...) . Chceli sme dať do zápisnice, že chceme na plochu, ale správca to odmietla. Chcem sa spýtať, či my vlasníci, už nemáme žiadne právo...ani o spôsobe rozúčtovania elektriky nesmieme rozhodnúť ?

ďakujem

 

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.