Ako sa má správne rozúčtovať spotreba elektriny?

Pekný deň Vám prajem !

nedávno dostal náš blok "vyúčtovanie"  roku 2009. Ako zástupkyňa  vlasníkov som zistila, že tento rok elekriku správca rozúčtovala na OSOBY. Predchádzajúce roky (asi už 15 r.)  na plochu. S rozúčtovaním elektriky na osoby  náš blok nesúhlasí !  Od správcu sme dostali odpoveď , že im kázala SOI Nitra (písomne) ,  že musia v tomto roku rozúčtovať na OSOBY, inak dostanú pokutu. (Údaj "osoby" - pritom podľa nás-  je "nereálny údaj". Skoro každý mesiac máme všeliaké pohyby...) . Chceli sme dať do zápisnice, že chceme na plochu, ale správca to odmietla. Chcem sa spýtať, či my vlasníci, už nemáme žiadne právo...ani o spôsobe rozúčtovania elektriky nesmieme rozhodnúť ?

ďakujem

 

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete sa zamestnať v doprave? Tu sú voľné miesta
Je Vaším odborom doprava a premýšľate, že chcete zmeniť miesto? Pozrite si tipy na zaujímavé pracovné možnosti. Prehľad sme pripravili v spolupráci s portálom ISTP. sk.
Zriadenie elektronických stránok pre mladistvých umožní zákon o e-Governmente
Prvého augusta začne platiť novela zákona o e-Governmente. Dotkne sa viacerých oblastí.
Opatrovať seniora môže i príbuzný
Ak sa rozhodnete, že chcete opatrovať niektorého z rodičov, môžete ho ubytovať vo verejnom či neverejnom zariadení. Ako samoplatca však stráca nárok na príspevky od štátu.
Odvody začnú platiť tisíce živnostníkov
Podnikáte na živnosť alebo ste samostatne zárobkovo činnou osobou? Podávali ste daňové priznanie v riadnom termíne do konca marca? V týchto dňoch by ste sa mali dozvedieť o výške, v akej budete ďalej platiť odvody do Sociálnej poisťovne alebo či vám povinnosť platiť ich zanikne. Prvú platbu musíte uhradiť za júl do 8. augusta.
Seniori budú pri zmluvách chránení
Najmä seniori podľahnú rôznym lákavým ponukám alebo sa neuvážene zadlžujú cez nebankové spoločnosti. Situáciu by mala zmeniť pripravovaná veľká reforma opatrovníctva. Hovoríme o nej s Editou Pfundtner, štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti, a Robertom Dobrovodským zo sekcie legislatívy.