Ako správne postupovat. Podpora, MD,praca?

Dobrý deň,

poprosila by som o radu ako mám správne postupovať.
Od 01.01.2016 som zamestnaná vo Švajčiarsku na zmluvu. Dostala som výpoveď, pracovný pomer mi končí 31.08.2017 a vraciam sa na Svk. Predtým som študovala, takže som nepracovala. Plánujeme potomstvo. Ak to vyjde ešte v čase pracovného pomeru ako mám postupovať?
Mám si hneď nájsť druhú prácu na Svk? Vyjde mi materská?
Mám požiadatˇ vo Švajčiarsku o podporu, nakoľko na Svk nedostanem, keďže som neodpracovala 2 roky. Následne si tu podporu preniesť na Svk?
Mám ísť na UP na Svk?
Chcem, aby som spravila dobré rozhodnutie. Ďakujem za odpovede. Pekný deň.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zdanením podielov na zisku sa vraciame do minulosti
Prípady s rôznymi variantami zdanenia vysvetľuje Silvia Hallová, daňová partnerka spoločnosti Grant Thornton Slovensko, členka Slovenskej komory daňových poradcov.
Pri dividendách dajte pozor na zmeny
Vyplácanie dividend, teda podielov na zisku, zásadne ovplyvňuje fakt, že začiatkom tohto roka sa v ich zdaňovaní urobila hrubá čiara. Začal totiž platiť nový zákon.
Ako zákon tento rok upravil vyplácanie podielov zo ziskov
Vyplácanie podielov zo ziskov sa mení.
Ktoré jazdené autá majú najmenej porúch? Tu sú výsledky skúšok spoľahlivosti
Rebríčky bezporuchových áut zväčša vyhrávajú tie s vyššou cenou, no spoľahlivé sú aj medzi lacnejšími modelmi. Najlepšie (v cene do 10-tisíc eur) obstála Toyota Yaris.
Profesie, o ktoré sa firmy bijú a prinášajú slušné zárobky
Ste ITečkár a chcete zárobok nad 2-tisíc eur? Taký ponúka aj firma so sídlom v Novej Bani. Ak máte technické vzdelanie, nemusíte sa obávať o prácu. Trh práce je zavalený ponukami. Tu sú niektoré.