Ako správne rozparcelovať ornú pôdu?

Chcem si dať vypracovať GP na parcelu v extraviláne (orná pôda) o rozlohe 4 500 m2, ale narazil som na dva navzájom si odporujúce zákony. Na parcele sa nachádzajú dva druhy BPEJ (bonita pôdy), a preto parcela musí byť rozdelená na dve časti (každá parcela musí obsahovať jeden druh BPEJ). Potom jedna parcela by bola o výmere 4 078 m2 a druhá 422 m2. Takto rozdelená parcela (422 m2) odporuje zákonu o delení poľnohospodárskej pôdy, ktorý zakazuje vytvorenie parcely menšej ako 2 000 m2 pre ornú pôdu. Prosím Vás o radu, ako by bolo najlepšie a najlacnejšie postupovať?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus