Ako účtuje SZČO nákup tovaru na predaj

Dobrý deň, prosím o potvrdenie prípadne vyvrátenie mojej vedomosti / nevedomosti.
Ak budem SZČO s obchodom na predaj stavebného materiálu a materiálu súvisiaceho s prerábaním nehnuteľnosti, budem platca DPH a budem účtovať v jednoduchom účtovníctve, tak ako môžem účtovať?
1. nákup tovaru budem dávať priamo do nákladov - čiže výdavkov ovplyvňujúcich základ dane a keď ich predám tak do príjmov ovplyvňujúcich základ dane?
2. alebo to účtujem do skladu a až pri predaji presuniem v predanej sume zo skladu do výdavkov ovplyvňujúcich základ a fa dám do príjmu ovplyvňujúcich základ?
3. ak budem účtovať podľa otázky 1. tak ako na konci roka? čo s tým tovarom ktorý mi ostal na sklade? budem sumu inventúry vynímať do priebežných položiek neovplyvňujúcich základ dane alebo ostane suma tovaru v nákladoch - výdavkoch ovplyvňujúcich základ v tomto roku a do príjmov sa dostane až po predaji na budúci rok?
Ďakujem za odpoveď a potvrdenie prípadné vyvrátenie.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus