Ako ukončiť dlhoročné prieťahy v dedičskom konaní?

Mám problémy s prededením majetku po mojej babke. Trvá to už 27 rokov, posledné dedičské konanie sa uskutočnilo 29. 9. 2009, ale pre zlý dátum narodenia porčiteľky som sa v zákonom stanovenej lehote odvolal. Potom mi prišla odpoveď z príslušného súdu, že 20.10. 2009 spis vrátil notárke s tým, že moje odvolanie súd posúdil ako" žiadosť o pokračovanie v dedičskom konaní po poručiteľke", lebo to pôvodné dedičské konanie bolo urobené tak, že notárka to previedla na našich nebohých rodičov/a bude konať tak,akoby Dedičské konanie zo dňa 29.9.2009 nebolo vykonané.

Pochopil som to tak, že nás notárka znova predvolá a bude sa dediť nanovo, ale už na žijúcich dedičov?Písal som pani notárke 4 žiadosti aspoň o informáciu, kedy nás predvolá. Zatiaľ mi neodpísala. Neviem ako mám postupovať ďalej,aby sa to dedičské pojednávanie uskutočnilo v čo najkratšom termíne. Písal som aj na príslušný súd /elektronicky/ so žiadosťou o informáciu, kedy sa uskutoční ďalšie dedičské konanie. Doteraz mi na moju žiadosť o informaciu neodpovedali. Po mojom telefonáte notárke mi sekretárka odvetila, že budú postupovať podľa predpisov. Na moju otázku,o aké prepisy ide,dostal som odpoveď, že telefonicky takéto informácie nepodávajú.

Neviem ako postupovať ďalej, kam sa obrátiť,aby nám dedičom to ďalšie dedičské konanie pani notárka urobila. Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus