Ako ukončiť pracovný pomer v neexistujúcej firme?

Dobrý deň, v máji končí rodičovská dovolenka mojej manželke. Nastúpila na ňu z pracovného pomeru. Počas rodičovskej dovolenky sa dostal zamestnávateľ do finančných problémov a ukončil aktívnu podnikateľskú činnosť. Dnes už nemá spoločnosť žiadnych zamestnancov a nesídli ani na adrese,kde má sídlo podľa obchodného registra. Problém vznikol s výpoveďou nakoľko zamestnávateľ odmietol dať manželke výpoveď z pracovného pomeru, aby nemusel zaplatiť odstupné.Podľa slov bývalého riaditeľa spoločnosť zbankrotovala,ale v obchodnom registri je stále zapísaná. Mojej manželke za chvíľu končí rodičovská dovolenka a nakoľko má stále trvajúci pracovný pomer nemôže sa nikde zamestnať a ani prihlásiť na úrad prace. Čo by ste nám odporučili v súčasnej situácii? Zamestnávateľ sa zjavne chce vyhnúť plateniu odstupného, nakoľko donútil dať výpovede dohodou aj niekoľkých bývalých zamestnancov. Pokiaľ by sme chceli dať výpoveď my, kde by mala byť podaná keď spoločnosť už na danej adrese nemá sídlo a je tam iná spoločnosť? Ďakujem za radu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus