Ako určiť daň pri predaji darovanej nehnuteľnosti?

Dobrý deň, chceme kúpiť nehnuteľnosť, rodinný dom, na ktorý máme zmluvu o budúcej zmluve (zaplatili sme zálohu). Predávajúci dostali dom darom v 6/2010 od sesternici za opatrovanie, ale bez znaleckého posudku, a bez vyčíslenia hodnoty v darovacej zmluve.  My chceme dom kúpiť na základe hypotekárneho úveru na túto nehnuteľnosť, kedy si musíme dať vyhotoviť znalecký posudok nám výhodný.  Aká by bola daň z nehnuteľnosti pre predávajúceho? Ďakujeme.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.