Ako vyplní priznanie zamestanec s príjmom z prenájmu?

Chcem sa spýtať na akom tlačive mám podať daň a ako ?V roku 2011 som bol zamestnaný a prijem od zamestnávateľa v riadku 01 som mal 13 314,90 Eur. Poistne príspevky na riadku 03 boli 1527,81. Čiastkový základ dane bol na r. 04 -11 787,09eur a úhrn preddavkov na zrazených v r. 05 bol 1563,24. Nezdaniteľnú časť na daňovníka mi zamestnávateľ uvádza 3559,20 Eur a na r. 07 priznaný daňový bonus(na dcéru) uvádza 243,18Eur.Problém je v tom, že v roku 2011 som mal aj príjem z prenájmu bytu vo výške 860Eur a výdavky na byt som mal 493,20 Eur. Viete mi poradiť ako mám vypísať daňové priznanie.Taktiež by som chcel vedieť aké doklady k tomu potrebujem, hlavne na príjmy  a výdavky na byt. Bol by som Vám veľmi povďačný keby ste mi vedeli odpovedať. Za skorú odpoveď Vám zo srdca ďakujem.Dôverujem Vám Jozef

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus