Ako vysporiadať dom kúpený pred manželstvom a jeho rekonštrukciu počas manželstva?

Dobry den,

chcem sa informovat na moj pripad.  Ex sa mi prihlasila k BSM a narokuje si financnu ciastku, ktoru podla jej slov vlozila do rekonstrukcii domu. Dom som kupil pred manzelstvom a som jeho 50% vlatsnik(list vlastnictva), druhu maju moji rodicia. Pred manzelstvom cca 2-3roky som zacal byt rekonstruovat + zobral som si pred manzelstvom aj hyp. uver. Pocas rekonstrukcii nastali problemy s dodavatelskou firmou pricom mali uhradenu fakturu ale termin nedodrzali, ale pocas tejto stavebnej odstavky som ja pripadne rodicia nakupovali material na rekonstrukciu + mame to podlozene aj blokmi. Samotne rekonstrukcne prace sa kvoli tomuto problemu presunuli a sfinalizovali uz pocas manzelstva. Prace sa platili z hyp. uveru(bankove vypisy) uz pocas manzelstva , prip. z financnych zdrojov rodicov. Neskor sa rodicia podielali na nakupe podlah a ineho prislusenstva opat uz pocas manzelstva(mame podlozene dokladnmi prip.splatkovymi zmluvami na ich mena).

Ex si na zaklade datumovych fotografii narokuje financny podiel na rekonstrukcnych pracach, co ale v reale nie je pravda. Ako dokazat resp. oddelit ze financne naklady na rekonstrukciu boli  pouzite z inych ako spolocnych penazi? Stacia mi doklady o nakupe materialu? Dom resp. jeho druha cast bola skolaudovana uz pocas manzelstva. V liste vlastnictva som na celu nehnutenost ja 50% + 50% rodicia.

Dakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus