
Ako zabezpečiť prístup k nehnuteľnosti cez cudziu nehnuteľnosť?
Články
Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus
Odpovede
V prípade ak máte záujem získať predmetný pozemok do osobného vlastníctva, navrhoval by som kontaktovať príbuzných zosnulej majiteľky a dohodnúť s nimi obnovu dedičského konania k tejto nehnuteľnosti, tak aby bol pozemok prevedený na týchto dedičov a následne ho od nich odkúpiť. Ak by dediči s touto možnosťou nesúhlasili, druhá možnosť je dohodnúť sa s týmito dedičmi na zriadení vecného bremena na predmetný pozemok, ktoré by Vám umožňovalo právo prechodu cez tento pozemok. Ak by sa však nebolo možné s týmito dedičmi nijakým spôsobom skontaktovať resp. dohodnúť, navrhoval by som obrátiť sa na súd v zmysle § 151o ods. 3 občianskeho zákonníka, na základe ktorého, ak nie je vlastník stavby zároveň vlastníkom priľahlého pozemku a prístup vlastníka k stavbe nemožno zabezpečiť inak, súd môže na návrh vlastníka stavby zriadiť vecné bremeno v prospech vlastníka stavby spočívajúce v práve cesty cez priľahlý pozemok.
pre vancom - vaša otázka: k pozemku je možné nadobudnúť vlastnícke právo kúpnopredajnou zmluvou resp. darovacou zmluvou uzavretou s vlastníkom /mi/ - dedičom /mi/ nehnuteľnej veci ...
TJ Slovan Prešov - Nižná Šebastová neoprávnene užíva 22 parciel ako ihrisko, ktoré je nevysporiadané s vlastníkmi,súdne spory sú vyhraté a TJ neumožní vstup a neodstránila - nevypratala nehnuteľnosti na základe súdnych rozhodnutí.Okrem účasti exekútora, môžu vlastníci dať oplotenie preč z parciel ak TJ nerešpektuje rozhodnutie Okresného a ani Krajského súdu ?
vlastník sám naznačuješ riešenie, podľa mňa ich treba písomne vyzvať a určiť termín nápravy stavu, potom ešte popremýšľať či im nevyčísliť nájomné za čas neoprávneného užívania. Doporučoval by som prevziať vlastníctvo klubu, na Slovan som bol vždy zaťažený...
Na troch pozemkoch bola v rámci akcie Z postavená budova, ktorú teraz prevádzkuje tajomník TJ - majiteľ firmy Hostinec Amfora. Budova nemá LV a nepatrí nikomu akurát prináša zisk z hospodárenia majiteľovi firmy a tajomníkovi TJ. Mesto Prešov neprevzalo do správy majetku mesta ihrisko, ale N.Šebastová je mestskou časťou Prešova. Každý dáva ruky preč od toho, lebo predseda TJ je veľkopodnikateľ firmy Ekoprim a všetko je veľmi popreplietané, preto aj súdne spory sa vlečú dlho. Iste si viete domyslieť dôvody. Máme dojem, že nežijeme v právnom štátne, keď vlastník nemôže svoje vlastníctvo roky užívať a nakladať s ním. Dáte mi odpoveď ?
poznámka - ihrisko malo byť iba provizórne, podľa Stavebného úradu nesmelo sa tam nič postaviť bez súhlasu vlastníkov. Ihrisko je postavené v roku 1967. Nikto nepýtal súhlas od vlastníkov, pretože pozemky vtedy obhospodarovalo JRD.Rozhodli o zriadeníihriska vtedy moci páni. TJ nechcela ani nájomnú zmluvu uzatvoriť s vlastníkmi, jednoducho užívajú na svoje obohacovanie sa.
Konečne sa ľady pohli, ihrisko je v riešení aj radnice
mesta a treba dúfať, že sa to porieši k spokojnosti vlastníkov, ale aj športovcov.
Som rád, že konečne niekto sa pohol a začal riešiť už 20 ročný spor.Ak chceme mať v Nižnej Šebastovej šport, treba kúpiť pozemky od vlastníkov a bude pokoj.
Keď niekto nerozumie, prečo tento štát majetkoprávne neusporiada športoviská, je zbytočné nadávať vlastníkom.
Pustili by ste do bytu niekoho cudzieho, aby tam býval a neplatil nájom ? Nesmieme zabúdať, že územný plán sa tvorí na základe vzájomných rokovaní a dohôd s majiteľmi pozemkov.
Takže ak tam niekto zahrnul tieto pozemky ako športovisko, urobil to bez súhlasu majiteľa, to je zoštátnenie. Ak by sa šlo na medzinárodný súd, vyhrali by vlastníci v každom prípade. Som nezainteresovaná, avšak keďže som pracovala v podobných sférach, môžem potvrdiť to,že chyba sa stala na strane mesta. Vlastníci sú v práve bez ohľadu na to, či ich niekto osočuje, alebo im nadáva. Je smutné, lebo na neschopnosť mesta doplatia športovci.
Doplňujem, že ide o pozemky vlastníkov v mestskej čati
Prešova - Nižnej Šebastovej.reagovala som na článok v časopise život číslo 26.
Stránky