Ako zastaviť exekúciu výživného?

Môžem ako platič výživného na mal. deti zastaviť exekúciu ohľadne výživného? Je síce pravda, že nie vždy som platil načas, lebo som si plním aj vyživovaciu povinnosť voči mojim trom deťom. Ak áno, tak akým spôsobom? Moja expriateľka podala na mňa exekúciu z dôvodu neplatenia. S mojou expriateľkou mám 4-ročnú dcérku. Ku dnešnému dňu mám všetko zameškané výživné riadne vyplatené. Exekútor mi stále blokuje účet v banke na ktorom mám finančne prostriedky, s ktorými nemôžem disponovať a banka mi vedie a spoplatňuje účet v exekúcii. Exekútor mi strháva mesačne výživné 99.58 EUR do budúcna (donekonečna), ako aj trovy exekúcie. Medzitým som sa aj so svojou exmanželkou rozviedol. S mojou exmanželkou mám dcérku, ktorá má 11 rokov a syn ktorý má 8 rokov (výživné je 73,03 EUR + 59,75 EUR). Keďže na môj účet bola daná od expriateľky exekúcia a boli mi pozastavene finančne prostriedky. Nemohol som platiť riadne výživne na moje maloleté deti z prvého manželstva. Moja exmanželka na mňa podala takisto exekúciu. Ako som napísal, je daná na mňa dvojitá exekúcia na bežne mesačne výživné od dvoch rozdielnych exekútorov na jedno dieťa od expriateľky a na dve deti od exmanželky. Potrebujem poradiť ako zastaviť bežne mesačne výživné cez exekúciu? Nech môžem platiť bežne výživne – riadne a každý mesiac, zo svojho účtu bez trov exekúcie. Ako si dať odblokovať účet v banke od exekútora?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Účinná ľútosť. Šikovný ťah pri daňových podvodoch
Účinná ľútosť umožňuje páchateľom v prípade porušenia zákona nadobudnúť beztrestnosť. Jozef Čentéš, prokurátor
Oklieštený Ústavný súd je neprijateľný
Plénum by sa malo neodkladne doplniť tak, aby malo plný počet sudcov.
Kam investovať, aby ste neboli v strate: fondy, termínované účty, poistky
Odborníci tvrdia, že neinvestovaním máte väčšie šance prerobiť ako investovaním.
Darujte byt tak, aby ste sa neocitli na ulici
Darovali ste byt a obdarovaný vás podviedol. Ako musíte postupovať, dočítate sa v dnešných Hospodárskych novinách. Dozviete sa aj, ako sa sa vyhnete bytovej mafii.
Desať modelových situácií, kedy predať a kedy darovať majetok
Obdarovali vás hodnotným darom? Napríklad bytom, záhradou či inou nehnuteľnosťou, pričom vy ich chcete výhodne odpredať? Neunáhlite sa.