Ako zdaní príjem z prenájmu dôchodca?

Manželia, obaja dôchodcovia, majú príjem z prenájmu časti bytu za rok 2011 vo výške 4 200,- €. Ako odporúčate tento príjem rozdeliť, aká časť dani nepodlieha. Vyplýva im z toho príjmu povinnosť nplatiť odvody?
Dnes som si na stránke poisťovne Dôvera prečitala:
"Odvody z príjmov z prenájmov odvodovej povinnosti budú podliehať len príjmy z prenájmu dosiahnuté v roku 2011 prevyšujúce ročne 500 €."
Ak pre nich platí táto povinnosť, dá sa tejto povinnosti vyhnúť aspoň pre jedneho z nich, ak sa príjem rozdelí na časť: 500+3700, jeden nebude mať povinnosť podať DP, druhý zdaní príjem 3 200, znížený o 4 0% výdavkov, t. j. základ dane bude 1920 € a daň 364,80. Vyplýva pre neho z tohoto príjmu povinnosť platiť odvody. V ktorých termínoch a v akej výške?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus