Ako získam späť pozemok, ktorý neoprávnene zabral sused?

Kúpil som pozemok .Predošlá majiteľka mi povedala, že ešte jeden ár za plotom patrí nám. Sused si plot  z akého si dôvodu posunul ešte pred kúpou./ opil predošlého majiteľa / Pri kúpe pozemku boli prizvaní aj geodeti , ktorí mi tiež povedali, že 1 ár za plotom patrí mne. Mám to zakreslené aj zapísané na liste vlastníctva a riadne z toho platim daň. Prosím poraďte mi ako mám získať pozemok späť, keďže so susedom o vrátení nieje ani reči a buší do hrude, že to je jeho. /nemá k tomu žiaden doklad/ Chcel som to riešiť aj súdne ale zisťoval som si právne zastupovanie tejto záležitosti a poviem bolo to veľmi drahé.Preto hľadám iné riešenie.Viete mi prosím poradiť ? Mám pozemok na papieri, riadne z neho platim dane ale nemôžem ho pre oplotenie suseda užívať. Na pozemok nechcem vstúpiť nakoľko má tam svoje veci a nechcem aby potom ma upodozrieval, že mu niečo zmizlo. Poprosím o radu -robert.viraztov@ingier.sk

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus