Ako získať sociálne štipendium na VŠ v ČR?

Som matkou samoživiteľkou - môj syn je študentom 1. ročníka ČVUT. Moja terajšia sociálna situácia: od 5. novembra 2009 som na PN (predpokladaná jej dĺžka trvanai približne 6 mesiacov (operácia chrbtice), súčasný príjem je 4 000,-Sk, a výživné vo výške 3000,- Sk, ktoré nám bolo súdom priznané v októbri 2009, nám momentálne nie je poukazované a ani nepredpokladám ,že nám poukazované v najbližších mesiacoch bude. Preto by som potrebovala poradiť. Ako a kde by môj syn mohol získať štipendium (keďže na sociálne štipendium v ČR podľa získaných informácií nemá nárok z dôvodu, že jeho trvalé bydlisko je v SR) alebo - ako sa dá získať nejaká finančná podpora v tejto situácii? Ďakujem a prajem veľa pracovných úspechov. Iveta Ch.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.