Ako zrušiť darovaciu zmluvu?

Dobrý deň,

 v roku 2009 som daroval bývalej manželke 1/2 bytu, ktorú podľa ústnej dohody mala darovať synom po dovŕšení plnoletosti (nie je uvedené v darovacej zmluve-moja chyba). Následne bývalá manželka podala návrh na zvýšenie výživného pre obe, v súčasnosti už dospelé deti, pričom v priebehu pojednávania uviedla klamstvá, ktoré som vyvrátil, avšak ktorými ma znevážila pred súdom. Zároveň navádza synov proti mne a svojimi výrokmi ich odrádza od návštev v mieste môjho bydliska. Odmieta mi podávať informácie o štúdiu synov, aj keď neboli dospelí a hanlivo sa vyjadruje o mojej osobe pred rodinou a známymi. Ako mám postupoveď, keď chcem, aby mi vrátila darovanú 1/2 bytu?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková