Ako zrušiť darovaciu zmluvu?

Dobrý deň,

 v roku 2009 som daroval bývalej manželke 1/2 bytu, ktorú podľa ústnej dohody mala darovať synom po dovŕšení plnoletosti (nie je uvedené v darovacej zmluve-moja chyba). Následne bývalá manželka podala návrh na zvýšenie výživného pre obe, v súčasnosti už dospelé deti, pričom v priebehu pojednávania uviedla klamstvá, ktoré som vyvrátil, avšak ktorými ma znevážila pred súdom. Zároveň navádza synov proti mne a svojimi výrokmi ich odrádza od návštev v mieste môjho bydliska. Odmieta mi podávať informácie o štúdiu synov, aj keď neboli dospelí a hanlivo sa vyjadruje o mojej osobe pred rodinou a známymi. Ako mám postupoveď, keď chcem, aby mi vrátila darovanú 1/2 bytu?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus