Aktivačné činnosť formou dobrovoľníckej služby

Dobrý deň, momentálne som na aktivačnej činnosti formou dobrovoľníckej služby podľa § 52a ods. 11. Chcela by som vedieť, koľko práce by som mala urobiť počas denných určených hodín. Mám pocit, že ide o využívanie prac. sily, nakoľko musím v danom zariadení pracovať ako pracovná sila, nie ako dobrovoľník. Nikto z Úradu práce nám nebol povedať, koľko práce máme urobiť počas hodín, ktoré pracujeme. A zdá sa mi aj, že na pracovisku dochádza k šikane zo strany pracovníčok voči nám, čo pracujeme na dobrovoľníckej činnosti. Jednoducho povedané, sme tam lacná pracovná sila. Na to, čo tam odpracujem, síce je nás viac, sme neadekvátne ohodnotení, lebo im musíme odrobiť tak, ako ich pracovná sila, niekedy aj viac. Sme nahradení plnou pracovnou silou. Pracujem ako upratovačka v sociálnom zariadení. Taktiež sa chcem opýtať, či musíme odrábať denne viac hodín, ako máme udané na zmluve. Pretože už aj to sa stalo, že som musela ostať dlhšie, nad rámec mojich hodín, lebo v tom danom zariadení, nemali pracovníka, ktorý by tu prácu robil. Samozrejme, že ten nadčas, som robila zadarmo a z ich strany som musela. Ľudovo povedané, sme tam lacná pracovná sila. Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Predávate byt? Odborník radí, na čo nezabudnúť (+vzor kúpnej zmluvy)
Vyvarujte sa chýb v kúpnej zmluve pri predaji bytu. O detailoch listiny, ktoré v nej nesmú chýbať, hovorí advokát Pavol Szabó z advokátskej kancelárie GHS Legal.
Právnici približujú prvú emisiu krytých dlhopisov s negatívnym úrokom
Prvá slovenská firma vydala dlhopisy so záporným úrokom. Právnik vysvetľuje, ako emisia prebehla.
Materská a rodičovský príspevok: 10 rád, kedy a ako ich získať
Materskú dovolenku si aj vzhľadom na pracovné povinnosti či financie rodičia môžu prehodiť.
Požičali ste peniaze a dlžník vám ich doposiaľ nevrátil? Odborníci vám poradia, ako postupovať, aby sa vám váš majetok vrátil späť
Pôžička je vždy vážnym krokom. Aby ste neostali pre ochotu pomôcť škodný, poistite sa správnou zmluvou.
Prevencia vám môže zachrániť život. Viete, na aké preventívne prehliadky máte nárok?
V tomto roku, roku prevencie, odštartovali nové skríningy, teda odhaľovanie chorôb, príznaky ktorých ešte nie sú citeľné a viditeľné. Prvý bol skríning rakoviny hrubého čreva. Po ňom začali v septembri pozývať zdravotné poisťovne ženy od 50 do 69 rokov na vyšetrenie mamografom. Nasledovať bude skríning rakoviny krčka maternice.