Aktivačné činnosť formou dobrovoľníckej služby

Dobrý deň, momentálne som na aktivačnej činnosti formou dobrovoľníckej služby podľa § 52a ods. 11. Chcela by som vedieť, koľko práce by som mala urobiť počas denných určených hodín. Mám pocit, že ide o využívanie prac. sily, nakoľko musím v danom zariadení pracovať ako pracovná sila, nie ako dobrovoľník. Nikto z Úradu práce nám nebol povedať, koľko práce máme urobiť počas hodín, ktoré pracujeme. A zdá sa mi aj, že na pracovisku dochádza k šikane zo strany pracovníčok voči nám, čo pracujeme na dobrovoľníckej činnosti. Jednoducho povedané, sme tam lacná pracovná sila. Na to, čo tam odpracujem, síce je nás viac, sme neadekvátne ohodnotení, lebo im musíme odrobiť tak, ako ich pracovná sila, niekedy aj viac. Sme nahradení plnou pracovnou silou. Pracujem ako upratovačka v sociálnom zariadení. Taktiež sa chcem opýtať, či musíme odrábať denne viac hodín, ako máme udané na zmluve. Pretože už aj to sa stalo, že som musela ostať dlhšie, nad rámec mojich hodín, lebo v tom danom zariadení, nemali pracovníka, ktorý by tu prácu robil. Samozrejme, že ten nadčas, som robila zadarmo a z ich strany som musela. Ľudovo povedané, sme tam lacná pracovná sila. Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus