Aktivačné činnosť formou dobrovoľníckej služby

Dobrý deň, momentálne som na aktivačnej činnosti formou dobrovoľníckej služby podľa § 52a ods. 11. Chcela by som vedieť, koľko práce by som mala urobiť počas denných určených hodín. Mám pocit, že ide o využívanie prac. sily, nakoľko musím v danom zariadení pracovať ako pracovná sila, nie ako dobrovoľník. Nikto z Úradu práce nám nebol povedať, koľko práce máme urobiť počas hodín, ktoré pracujeme. A zdá sa mi aj, že na pracovisku dochádza k šikane zo strany pracovníčok voči nám, čo pracujeme na dobrovoľníckej činnosti. Jednoducho povedané, sme tam lacná pracovná sila. Na to, čo tam odpracujem, síce je nás viac, sme neadekvátne ohodnotení, lebo im musíme odrobiť tak, ako ich pracovná sila, niekedy aj viac. Sme nahradení plnou pracovnou silou. Pracujem ako upratovačka v sociálnom zariadení. Taktiež sa chcem opýtať, či musíme odrábať denne viac hodín, ako máme udané na zmluve. Pretože už aj to sa stalo, že som musela ostať dlhšie, nad rámec mojich hodín, lebo v tom danom zariadení, nemali pracovníka, ktorý by tu prácu robil. Samozrejme, že ten nadčas, som robila zadarmo a z ich strany som musela. Ľudovo povedané, sme tam lacná pracovná sila. Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.