Aktivačné činnosť formou dobrovoľníckej služby

Dobrý deň, momentálne som na aktivačnej činnosti formou dobrovoľníckej služby podľa § 52a ods. 11. Chcela by som vedieť, koľko práce by som mala urobiť počas denných určených hodín. Mám pocit, že ide o využívanie prac. sily, nakoľko musím v danom zariadení pracovať ako pracovná sila, nie ako dobrovoľník. Nikto z Úradu práce nám nebol povedať, koľko práce máme urobiť počas hodín, ktoré pracujeme. A zdá sa mi aj, že na pracovisku dochádza k šikane zo strany pracovníčok voči nám, čo pracujeme na dobrovoľníckej činnosti. Jednoducho povedané, sme tam lacná pracovná sila. Na to, čo tam odpracujem, síce je nás viac, sme neadekvátne ohodnotení, lebo im musíme odrobiť tak, ako ich pracovná sila, niekedy aj viac. Sme nahradení plnou pracovnou silou. Pracujem ako upratovačka v sociálnom zariadení. Taktiež sa chcem opýtať, či musíme odrábať denne viac hodín, ako máme udané na zmluve. Pretože už aj to sa stalo, že som musela ostať dlhšie, nad rámec mojich hodín, lebo v tom danom zariadení, nemali pracovníka, ktorý by tu prácu robil. Samozrejme, že ten nadčas, som robila zadarmo a z ich strany som musela. Ľudovo povedané, sme tam lacná pracovná sila. Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

O koľko dostanete pridané k penzii
Na budúci rok dostane väčšina dôchodcov vyšší dôchodok. O zvýšenie netreba žiadať, každý dostane písomné rozhodnutie.
Ako sa zvyšuje minimálny dôchodok
Podmienkou zvýšenia dôchodku na minimálny je, že priznaný dôchodok je nižší než minimálna hranica. Zvýšenie sa určí ako rozdiel medzi minimálnym a vyplácaným dôchodkom. Zvýšenie dôchodku = výška minimálneho dôchodku (mínus) celkový dôchodkový príjem.
​Tešíte sa na vyššiu penziu? Zistite, či sa týka aj vás
Každý rok sa penzie valorizujú. V budúcom roku však podľa iného kľúča. Ak chcete vedieť, o koľko, kúpte si v pondelok 17.12. Hospodárske noviny. Dočítate sa tiež, akú sumu navyše dostanete, ale aj, ako sa mení spôsob určovania veku odchodu do dôchodku.
Profesor dejín práva: Nacisti považovali Slovanov za menejcennú rasu
Slováci síce získali počas Slovenského štátu právo na sebaurčenie, tisíce ľudí však prišli o svoje životy alebo sa stali občanmi druhej kategórie. Podobný osud by zrejme čakal aj Slovákov, hovorí profesor dejín práva Tomáš Gábriš.
Reálne mzdy rástli Čechom rýchlejšie, na vianočné nákupy minú menej ako Slováci
Máte predstavu, koľko vás vyjdú tohtoročné Vianoce? Podľa cenového prieskumu by sme mali minúť menej ako vlani. Prečo? Lebo vraj zarábame viac.