Akú daň platiť za stavebný pozemok v prípade nového geodetického zamerania

V platnom stavebnom povolení sú uvedené dve parcely s celkovou plochou cca. 500m2 pre novostavbu RD, keďže RD zasahuje do oboch. Vydaním stavebného povolenia parcely nadobudli charakter stavebného pozemku a podľa toho bola aj vyrúbaná daň z pozemkov. Medzičasom som si dal urobiť nové geodetické zameranie a prerozdelenie parciel, pričom pre novostavbu RD je teraz vyčlenená samostatná parcela 90m2 - Pozemok, na ktorom je rozostavaná stavba. Je možné takýto stav zahrnúť do nového daňového priznania pre výpočet dane za stavebný pozemok, alebo za stavebný pozemok v zmysle daňového zaťaženia sa považujú stále pôvodné parcely uvádzané v stavebnom povolení až do kolaudácie aj keď fakticky už neexistujú?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus