Aký je najideálnejší postup ak mi stavebná firma nechce vrátiť peniaze za prácu, ktorú nevykonali?

Prajem dobrý deň.

Pred viac ako dvoma rokmi mi stavebník poslal cenovú ponuku za zateplenie strechy. Túto cenovú ponuku som vtedy prijal a ním navrhovanu sumu som mu poslal bankovím prevodom na účet. Jednalo sa o sumu 1000EUR. Mám doklad mailu s jeho cenovou ponukou, doklad mailu s mojím oznámením o poslanej platbe a aj el. bankový výpis o platbe. Túto prácu však dodnes nevykonal. Pred niekoľkými týždňami som ho kontaktoval a informoval o tom, že túto prácu nedorobil a že už ani nemám záujem aby ju dorábal a chcem naspäť peniaze. Na tento e-mail som dostal odpoveď, že je si toho samozrejme vedomí a že buď to dokončí, alebo mi vráti 1000EUR. Samozrejme mám aj doklady z tejto komunikácie. Takáto odpoveď ma potešila a keďže nemám záujem o dokončenie tejto práce, požiadal som ho aby mi vrátil peniaze. Na túto výzvu dlhšie nereagoval, na čo som ho opäť kontaktoval a až po niekoľkých mailoch mi napísal, že buď mi túto prácu dokončí, alebo mi vráti iba 600EUR, pretože by sa pripravil o zisk. Samozrejme som s týmto nesúhlasil, no on svoj postoj nezmenil a trvá na tom, že buď to dorobí, alebo mi vráti iba 600EUR. Peniaze som mu poslal už pred viac ako dvoma rokmi a počas celého tohoto obdobia túto prácu ani nezačall. Nemám záujem o jeho prácu a chcem naspäť peniaze, ktoré som mu poslal. Preto by som sa rád opýtal, aký by bol v tomto prípade najideálnejší postup, ktorým by som sa mal riadiť.
Vopred ďakuje za akúkoľvek radu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus