Aký je rozdiel medzi plotom, ohradou a oborou z hľadiska povolenia / ohlásenia stavby?

Máme dom na veľkom pozemku v extraviláne obce a chceme si ho (celý alebo časť) ohradiť, aby naše psy mali veľký výbeh a nebehali nekontrolovane mimo nášho pozemku.

Keďže okolo nás sú lúky a lesy, uvažujeme o ohradení pozemku oborovým pletivom, pripevneným na drevených koloch. Nechceme pritom nič betónovať, koly chceme osadiť len do zeme a zafixovať ich v jamách kameňmi. Pletivo by malo byť vysoké cca 180 cm. Podobným spôsobom je neďaleko nás ohradená lúka, na ktorej sa pasú družstevné kravy, len je pritom použité nižšie pletivo.

Zaujíma ma, ako by našu ohradu definoval expert v stavebníctve (plot, ohrada, obora, prípadne niečo iné?) a či ju budeme musieť ohlasovať na stavebnom úrade, alebo na ňu budeme dokonca potrebovať stavebné povolenie.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus