Aký podiel viny majú notári pri zisťovaní majetku pri dedení?

Prosím odpoveď na takýto problém. Manželka mala byť účastníčkou dedičského konania po smrti jej starých rodičoch  (jej rodičia zomreli skôr). Pri priebežnom zisťovaní majetku poručiteľov, vypočutím ich dcéry (manželkynej tety) a šetrením na katastrálnom úrade nebol zistený žiaden majetok! Preto notár, ako súdny komisár, predložil súdu takto vyhodnotený stav a na základe toho súd konanie zastavil. Takto sa to udialo po smrti babky i dedka.
O to väčšie prekvapenie nastalo, keď sme po čase zašli do katastra, kde sme zistili následné. Po nebohých starých rodičoch zmienená tá istá  dcéra, ktorá bola prizvaná a vypočutá pri dedičnom konaní, po istom čase  u toho istého notára, ktorý pripravoval pre súd dedičské konanie,  si dala osvedčiť  po nebohom otcovi lesné pozemky, ktoré pri dedení "neexistovali". To isté urobil je rodinný príslušník po nebohej babke (celoživotný advokát !)  a využil služby druhého notára v okrese. Dedičské konanie bolo zastavené na súde v r. 2002 a 2003, prevody podľa 323/1992 sa udiali asi o rok pozdejšie.
Podľa mňa, je to plánovaná zlodejčina,  manželku ako dedičku v druhom rade vedome vynechali z dedenia a nikto sa jej nepýtal v prípravnom konaní na majetok starých rodičov. Preto poradťe prosím, aký podiel viny majú notári pri zisťovaní majetku, aký podiel viny má dcéra nebohých, ako mohli prehliadnuť veci pri šetrení na katastri a ako neprišli po krátkej dobe na chybu, ktorú mohli odhaliť pri následných prevodoch na uvedené osoby. Predpokladám, že je možné obnovenie dedičského konania, ale poraďte, či je tu i trestnoprávna zodpovednosť, ak áno, koho a aká. Títo ľudia berú dividendy v peniazoch , dreve a pod. Ďakujem pekne.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus