Bartrovy obchod - pozemky za tovar

Dobrý deň,
vlastním pozemky, ktoré chcem použiť ako protihodnotu za dlh, ktorý mám u budúceho kupujúceho za nezaplatené faktúry za tovar. Ide však o sumu prevyšujúcu 15000,- Eur a preto sa chcem opýtať, ako sa teraz bude postupovať, keď je povinnosť platiť bezhotovostne? Alebo je možné do kúpnej ceny napísať, že bola uhradená bartrovym obchodom vo forme tovaru o hodnote xy, faktúra číslo ...? a vypíšem tam 50 faktúr so sumami? Čo keď tam sú faktúry staršie, ako z roku 2013- neplatil zákon o obmedzení platbou v hotovosti? Ešte podotýka, že pozemky sú vo vlastníctve mňa ako fyzickej osoby nepodnikateľa a predávam to tiež fyzickej osobe, teda majetok nepôjde do firmy kupujúceho...
Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus