brat mi dlží peniaze za pôžičku

Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o radu. Som slobodná matka na invalidnom dôchodku. V 27.11. 2014 som bratovi zobrala pôžičku s tým, že od januára 2015 mi začne splácať v mesačných splátkach. Zmluvu o pôžičke, mám s ním spísanú a podpísanú. Každý mesiac mi sľuboval že mi peniaze vráti, ale že mu to nevychádza. V júli 2015 mi vrátil sumu 100€ a v novembri 2015 sumu 1000€. To bolo všetko,čo mi do dnešného dňa vrátil. Ešte mi dlží 4079€. Má dlžoby kade- tade a aj na poistnom. Teraz si vymyslel, že mi 1000€ dal na začiatku , keď prišli peniaze z pôžičky čo nieje vôbec pravda. Klame. Keď som ho nedávno vyzvala o vrátení peňazí v tvare sms- ky, odpísal mi, že mi nevráti ani cent, kým nepoviem pravdu, že peniaze mi dal, čo nieje vôbec pravda.
Preto by som vás chcela poprosiť, ako mám postupovať pri domáhajú peňazí.
Ďakujem pekne za odpoveď Mikulková

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Nájdite si prácu na mieru a nechajte si za ňu primerane zaplatiť
Hľadáte si nové zamestnanie, v ktorom by ste zarábali podľa vlastnej spokojnosti? Túžite po zmysluplnej realizácii sa vo svojom odbore? Vyberte si z našej ponuky pracovných pozícií, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom kariera.zoznam.sk.
Návod: Všetko o daniach, keď ste predali, zdedili alebo prenajímate byt
Pre posúdenie, či platiť daň alebo nie, je rozhodujúci čas, kedy ste vlastníctvo nadobudli.
Advokáti vedia znížiť riziko škody poistkou
Za poškodenie klienta zlou radou sú advokáti plne zodpovední. Ak škodu spôsobí koncipient, zodpovednosť padne na advokáta.
Antické zmluvy fungujú dodnes
Mnohé zo zmlúv, ktoré dodnes v práve používame, pochádzajú z antického rímskeho práv
Sceľovanie budú riešiť za štát len profesionáli
Od tohto roku sa očakáva urýchlenie komplexných pozemkových úprav.