brat mi dlží peniaze za pôžičku

Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o radu. Som slobodná matka na invalidnom dôchodku. V 27.11. 2014 som bratovi zobrala pôžičku s tým, že od januára 2015 mi začne splácať v mesačných splátkach. Zmluvu o pôžičke, mám s ním spísanú a podpísanú. Každý mesiac mi sľuboval že mi peniaze vráti, ale že mu to nevychádza. V júli 2015 mi vrátil sumu 100€ a v novembri 2015 sumu 1000€. To bolo všetko,čo mi do dnešného dňa vrátil. Ešte mi dlží 4079€. Má dlžoby kade- tade a aj na poistnom. Teraz si vymyslel, že mi 1000€ dal na začiatku , keď prišli peniaze z pôžičky čo nieje vôbec pravda. Klame. Keď som ho nedávno vyzvala o vrátení peňazí v tvare sms- ky, odpísal mi, že mi nevráti ani cent, kým nepoviem pravdu, že peniaze mi dal, čo nieje vôbec pravda.
Preto by som vás chcela poprosiť, ako mám postupovať pri domáhajú peňazí.
Ďakujem pekne za odpoveď Mikulková

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus