brat mi dlží peniaze za pôžičku

Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o radu. Som slobodná matka na invalidnom dôchodku. V 27.11. 2014 som bratovi zobrala pôžičku s tým, že od januára 2015 mi začne splácať v mesačných splátkach. Zmluvu o pôžičke, mám s ním spísanú a podpísanú. Každý mesiac mi sľuboval že mi peniaze vráti, ale že mu to nevychádza. V júli 2015 mi vrátil sumu 100€ a v novembri 2015 sumu 1000€. To bolo všetko,čo mi do dnešného dňa vrátil. Ešte mi dlží 4079€. Má dlžoby kade- tade a aj na poistnom. Teraz si vymyslel, že mi 1000€ dal na začiatku , keď prišli peniaze z pôžičky čo nieje vôbec pravda. Klame. Keď som ho nedávno vyzvala o vrátení peňazí v tvare sms- ky, odpísal mi, že mi nevráti ani cent, kým nepoviem pravdu, že peniaze mi dal, čo nieje vôbec pravda.
Preto by som vás chcela poprosiť, ako mám postupovať pri domáhajú peňazí.
Ďakujem pekne za odpoveď Mikulková

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.