Budem mať nárok na materskú a rodičovskú?

Dobrý deň, ocitla som sa v nasledujúcej situácii. Bola som súvisle zamestnaná od júla v roku 2006 do 30. septembra 2011, kedy som dostala výpoveď. Vzala som 3-mesačné odstupné, zaevidovala som sa na ÚP a ešte v ochrannej lehote 8 dní som išla na PN, ktorá trvala od 5.10. 2011 do 15.4. 2012.
Teraz som zistila, že som tehotná, predpokladaný termín pôrodu je 17.1. 2013. Súčasne som bola DNP od septembra 2009 do konca februára 2012, kedy mi DNP automaticky samo zaniklo. Môj problém a moja otázka znie: Budem mať nárok na materskú a rodičovskú? Ak áno, v akej výške, resp. podľa čoho sa to bude počítať? Predpokladám, že do nástupu na materskú sa mi už nepodarí zamestnať. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus