Ceskoslovensky statny podnik Pramen Praha neskor Interpramen Praha.

Dobry den. Moj otec pracoval v rokoch 1986/1987 v s.p. Pramen Praha neskor Interpramen Praha. Z tohoto s.p. nema zmluvu ani zapoctovy list potrebny pre socialnu poistovnu na zapocet rokov do dochodku a vypocet dochodku. Kontaktoval som firmu Spimat ktora mala tieto veci skladovat podla informacie Socialnej poistovne po zaniknutom s.p. ale ta ma odkazala na Hlavny archiv mesta Praha. Z Prahy mi prisla odpoved ze tieto zaznamy skladuje Ing. Ivan Kukla ktoreho som niekolkokrat kontaktoval e-mailom aj telefonicky nielen ja ale aj pracovnicka Socialnej poistovne. Odpoved bola vzdy ta ista. Poslem Vam to. Trva to uz pol roka a ja neviem ako by som tohoto pana donutil zaslat mi potrebne doklady pre otca. Prosim poradte mi, ako mam postupovat dalej?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.