Ceskoslovensky statny podnik Pramen Praha neskor Interpramen Praha.

Dobry den. Moj otec pracoval v rokoch 1986/1987 v s.p. Pramen Praha neskor Interpramen Praha. Z tohoto s.p. nema zmluvu ani zapoctovy list potrebny pre socialnu poistovnu na zapocet rokov do dochodku a vypocet dochodku. Kontaktoval som firmu Spimat ktora mala tieto veci skladovat podla informacie Socialnej poistovne po zaniknutom s.p. ale ta ma odkazala na Hlavny archiv mesta Praha. Z Prahy mi prisla odpoved ze tieto zaznamy skladuje Ing. Ivan Kukla ktoreho som niekolkokrat kontaktoval e-mailom aj telefonicky nielen ja ale aj pracovnicka Socialnej poistovne. Odpoved bola vzdy ta ista. Poslem Vam to. Trva to uz pol roka a ja neviem ako by som tohoto pana donutil zaslat mi potrebne doklady pre otca. Prosim poradte mi, ako mam postupovat dalej?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.