choroba z povolania a odškodné

V r. 2/2015 mi Soc. poisťovňa priznala chorobu z povolania.
Pracoviskom Klinické pracovné lekárstvo a klinická toxikológia mi bola diagnistykovaná ťažká obojstranná porucha sluchu z hluku podľa Zák.461/03 Zb. Pol.č.38. Tab.č.IV Pol.č.61.pol. 600 dodov. strata sluchu 59%
Posudkový lekár Soc. poisť. mi 600 bodov neuznal a zmenil na 480 b. s odôvodnením že nemám nárok podľa zákona na 600 b. preto, že 59%-né poškodenie je len stredne ťažká poruch sluchu a prislúcha mi maximálne 480 b. Zápis o zmene bodového hodnotenia mi posudkový lek. soc. poist.zápis nedal, až potom keď som sa dozvedel o tejto zmene tak som šiel na soc. poist. za posud. lekárom a požiadal som ho o kópiu rozhodnutia o hore uvedenej skutočnosti, dal mi ju dosť neochotne, a podotkol, že o rok sa to doboduje. Z uvedeného zápisu som sa dozvedel, čo som vlastne podpísal, a to že sa vzdávam odvolania. Na tom jednaní sa zníženie nespomínalo, asi preto mi kópiu z prejednávania nedali.
Preto Vás touto cestou žiadam o posúdenie veci, či posudkový lek. soc. poist. je oprávnený meniť záver pracoviska Klinické pracovné lekárstvo a klinická toxikológia, ktoré po 14 mesiacoch skúmania a vyšetrovania môjho zdravotného stavu dospelo k uvedenému záveru môjho zdravotného stavu.
Preto by som rád vedel či postup posudkového lekára bol správny. Ako postupovať v prípade, že lekár nepostupoval správne ?

S pozdravom.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus