choroba z povolania a odškodné

V r. 2/2015 mi Soc. poisťovňa priznala chorobu z povolania.
Pracoviskom Klinické pracovné lekárstvo a klinická toxikológia mi bola diagnistykovaná ťažká obojstranná porucha sluchu z hluku podľa Zák.461/03 Zb. Pol.č.38. Tab.č.IV Pol.č.61.pol. 600 dodov. strata sluchu 59%
Posudkový lekár Soc. poisť. mi 600 bodov neuznal a zmenil na 480 b. s odôvodnením že nemám nárok podľa zákona na 600 b. preto, že 59%-né poškodenie je len stredne ťažká poruch sluchu a prislúcha mi maximálne 480 b. Zápis o zmene bodového hodnotenia mi posudkový lek. soc. poist.zápis nedal, až potom keď som sa dozvedel o tejto zmene tak som šiel na soc. poist. za posud. lekárom a požiadal som ho o kópiu rozhodnutia o hore uvedenej skutočnosti, dal mi ju dosť neochotne, a podotkol, že o rok sa to doboduje. Z uvedeného zápisu som sa dozvedel, čo som vlastne podpísal, a to že sa vzdávam odvolania. Na tom jednaní sa zníženie nespomínalo, asi preto mi kópiu z prejednávania nedali.
Preto Vás touto cestou žiadam o posúdenie veci, či posudkový lek. soc. poist. je oprávnený meniť záver pracoviska Klinické pracovné lekárstvo a klinická toxikológia, ktoré po 14 mesiacoch skúmania a vyšetrovania môjho zdravotného stavu dospelo k uvedenému záveru môjho zdravotného stavu.
Preto by som rád vedel či postup posudkového lekára bol správny. Ako postupovať v prípade, že lekár nepostupoval správne ?

S pozdravom.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.
Toto je 30 najdôležitejších zmien v daniach v roku 2020
Od januára prichádza množstvo daňových úprav najmä v prospech drobných podnikateľov.
Komu sa oplatí predčasný starobný dôchodok
Predčasný starobný dôchodok slúži na zabezpečenie príjmu občana v preddôchodkovom veku.
Blogeri: ako zarábať legálne
Blogovaním či zverejňovaním článkov alebo fotiek na internete si privyrába – alebo ich má aj ako hlavný zárobok – kadekto. Ako je to však so zdaňovaním týchto príjmov? Situácie môžu byť rôzne a ich varianty sa často aj kombinujú.