chybajuce dni na urade prace

Dobrý deň,
rad by som Vás poprosil o radu. Dostal som sa do situacie keď minulý rok som bol vedený na úrade prace ako nezamestnaný, v july som sa rozhodol vycestovat do do Rakuska za pracou. Mal som zalozenu rakusku živnosť platil som tam odvody aj zdravotne poistenie. Prace skoncila v polovici oktobbra tak som zrušil živnosť k 15.10.2016 nasledne som sa prihlásil na urade prace na Slovensku. Prihlasil som sa v zdravotnej poisťovni a v ten istý deň som aj podal žiadosť o zaradenie do evidencie uchadzačov. Pani za pultom povedala že mam počkať na rozhodnutie. Rozhodnutie nechodilo tak po vyše mesiaci som sa išiel informovať čo sa deje. Pani vraj zabudla poslať moje papiere a poslala to dodatočne a ospravedlnila sa že jej chyba. Rozhodnutie prišlo o zaradeni do evidencie s datumom o 1,5 mesiaca neskoršim ako bola podana žiadosť. Zaplatil som spätne zdravotnu poisťovňu.
Z viacerých zdrojov som sa dozvedel že aj napriek tomu že mam odrobených 15 rokov a aj dovrším dôchodkový vek penziu nedostanem kým nepreukažem chýbajuce dni.
Preto sa obraciam na vás s prosbou o radu ako vyriešiť tieto chýbajuce dni? Či existuje vobec nejaký spôsob na nápravu alebo sa mam na dobro rozlučiť s penziou?
Za Vašu odpoveď vopred ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus