či sa tu jedná o dobru vôlu a ako to prelomiť aby som dostal ćo nam patri spä´t

Predom Vás čo najsrdečnejšie pozdravujem potrebujem veľmi právnu odbornú a pri prechode na iternetovych stránkach som sa dostal až k Vám vidím že viete odborne poradiť a povedať k veci. Vec sa ma takto môj sused dostal pozemok v roku 1947 ma to dložené KPZ ale tu začal problem tu v tejto KPZ a aj druhej KPZ lebo jeho pozemok sa sklada s dvoch parciel má KPZ ale v oboch je že KPZ nemá rozmery a ani kde sa nachadza KPZ sa odvoláva na situačny plan kde by mali byť tieto udaje presne znenie k tejto zmluve je priloženáy situačny plan na ktory sa odvolava a to iste aj na druhej KPZ a zahadne sa stratili potvrdzuje to aj advokatska pisomnosť o tom že KPZ je platna a súčasťou je situačny plan ktory je ssúčasťou KPZ a na ktoru sa odvolava ale ćo sa stalo čo sa zistilo že KPZ a aj advokat potvrdzuje situaćny plan a odvolava s aj na to že je sÚćastou kpz ale už na kataster nedošla a dnes sa tento sused odvolava že nemeral pozemok lebo nemal žiadny taky dokument a zabral pozemok aky mu bol vraj predošli ukazali je to možne že si mohol potom robiť plot na čierno lebo tým že nemal situačny plan ďalšie pravne a zakone kroky už nevykonaval a robil si ćooc hce azabral koľko chce nie ako sitaćny plan hovirl urobil si sám plot bez vymerania a to všetko hovori že v dobrej vôli ale v roku 1965 sme priśli vedľa nich a pri zakonom vymeriavani sa zistilo že rybarik nemá niećo v poriadku a že by mal si skontrolovať rozmery ktore by mal zakone uživať a urobiť napravu to robil štat my nie lebo štat nám predaval pozemok a štat sa musel vysporiadať s tymto problemom a tak po´dla slov štat vtom robil kroky aby úradne vymeraný pozemok ktory robil úradny geodet ktory nám tento pozemok aj oznaćil vyznaćil a a viem podľa slov aj po´dla zakona že by mal byť aj sused spločnej hranice pri vykone a aj oboznameny s meranim a vysledkami merani a naledne keď śtat zistil tieto nezrovnalosti u suseda tak ho začal aby urobil napravu Pytam sa je možné aby to dal do plohy že o ničom nevedel ani v jednom pripade a ako sa môžem ohradiť že je v KPZ u susde odvolanie na situačne plany a stale tvrdi že to zabera v dobrej vôli najmenej 2 x bol vyznačený a uradne vymerany tento pozemok prvy krat keď ho prvy dostavali a potom by mal aj sused a potom bol vymeriavany aj nami. povedzte zistili sme že jeho pozemok nie je v zákonom rozmere a stale zabera do našeho pozemku on sa nebrani a nedoklada žiadne doklady čo doložil su neuplne KPz a to bez situaćnych planov ktore su nepostardatelnou súčasťou na ktore sa odvolavajú samotn KPZ a aj advokat ktory potvrdzoval prevod a a on ako hlupaćik ja nič ja muzikant ja o ničom neviem koľkosom mal zaberať. čo mam robiť stým.
ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus