Čo mám robiť s fluktuantom?

Mám zamestnanca "A" - fluktuanta, ktorý má na všetko potvrdenia - PN od praktického lekára. Nastúpi do práce a po mesiaci je opäť PN na 1-3 dni, 7 dní, 1-2 mesiace. Musel som preto prijať ďalšieho zamestnanca „B“, ktorý plní úlohy zamestnanca „A“. Obaja zamestnanci majú pracovnú zmluvu na dobu určitú. Zamestnancovi „A“ končí zmluva v júli 2010, t. č. je opäť po 2-mesačnej PN a žiada sa nastúpiť do práce. Musím ho opäť zamestnať? Ako môžem pôvodného zamestnanca A prepustiť? Ak mu dám výpoveď, musím mu potom zaplatiť odstupné za všetky mesiace, ktoré zostávajú do skončenia prac. pomeru na dobu určitú? Ako mu dať výpoveď s čo najmenšími škodami, nákladmi pre mňa ako zamestnávateľa? Môžem mu nariadiť neplatené voľno až do doby skončenia prac zmluvy? Prosím Vás o radu, správny postup.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.