Čo môžem urobiť v prípade neschválenej dávky v nezamestnanosti po návrate zo zahraničia?

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať. Žiadala som si o dávku v nezamestnanosti po návrate zo zahraničia a tá mi nebola schválená, aj keď som mala odpracovaný požadovaný čas (skúmali sa väzby na Slovensko apod. ), po uplynutí akej doby si môžem opätovne požiadať o túto dávku? Ak by som napr. odpracovala nejaký čas na Slovensku, po minimálne akom dlhom časovom období mám nárok si znova žiadať o dávku? Príp. je možné sa proti tomuto rozhodnutiu odvolať? Malo by to vôbec zmysel? Ako hlavný dôvod zamietnutia bol uvedený fakt, že mám väčšie väzby na Holandsko ako na Slovensko (pritom celá moja rodina žije tu na SVK, aj trvalý pobyt mám na SVK) plus fakt, že počas celého pobytu v zahraničí bol so mnou môj manžel (čo je tiež zavádzajúce, pretože v tom čase nebol mojim manželom, a ani v čase podania žiadosti o dávku v nezamestnanosti, vzali sme sa až potom). Počula som ešte o možnosti odpracovať nejaký čas na Slovensku a potom si opätovne požiadať o dávku. Aké sú podmienky v tomto prípade? Akú dlhú dobu musím odpracovať? Po akej dobe môžem o dávku žiadať znova?

Ďakujem za Váš čas.

S pozdravom, Anka

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zdanením podielov na zisku sa vraciame do minulosti
Prípady s rôznymi variantami zdanenia vysvetľuje Silvia Hallová, daňová partnerka spoločnosti Grant Thornton Slovensko, členka Slovenskej komory daňových poradcov.
Pri dividendách dajte pozor na zmeny
Vyplácanie dividend, teda podielov na zisku, zásadne ovplyvňuje fakt, že začiatkom tohto roka sa v ich zdaňovaní urobila hrubá čiara. Začal totiž platiť nový zákon.
Ako zákon tento rok upravil vyplácanie podielov zo ziskov
Vyplácanie podielov zo ziskov sa mení.
Ktoré jazdené autá majú najmenej porúch? Tu sú výsledky skúšok spoľahlivosti
Rebríčky bezporuchových áut zväčša vyhrávajú tie s vyššou cenou, no spoľahlivé sú aj medzi lacnejšími modelmi. Najlepšie (v cene do 10-tisíc eur) obstála Toyota Yaris.
Profesie, o ktoré sa firmy bijú a prinášajú slušné zárobky
Ste ITečkár a chcete zárobok nad 2-tisíc eur? Taký ponúka aj firma so sídlom v Novej Bani. Ak máte technické vzdelanie, nemusíte sa obávať o prácu. Trh práce je zavalený ponukami. Tu sú niektoré.