Čo robiť, ak otec dieťaťa ignoruje predbežné opatrenie ohľadom výživného?

Dobry vecer, na sudnom pojednavani vo veci upravy rodicovskych prav a povinnosti sa pre neucast otca dietata rohodlo o predbeznom opatreni  ohladom vyzivneho na malolete dieta... Otec toto rozhodnutie prebral 23.12.2010 a povinost mu vznikla spatne od 1.12.2010. peniaze ma dorucit do 15. v mesiaci - zatial mi nic neprislo a kedze zajtra je uz 13., ratam, ze ani nepride... su to teda uz dva mesiace, ktore odignoroval. Mam teda cakat na dalsie pojednavanie a riesit to az tam, alebo sa mam obratit na svoju pravnicku resp. na niekoho ineho? dakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková