Čo robiť s cennými papiermi v SCP po nebohej matke?

Dobrý deň, prosím o radu v nasledovnej veci:

Zistila som, že Stredisko CP vedie účet na meno svokry, ktorá zomrela minulý rok. CP neboli predmetom dedičského konania (ani sme o nich nevedeli). Na stredisku CP mi nechceli povedať, koľko CP bolo vedených na jej meno, ani hodnotu (ale asi nepôjde o horibilnú sumu). Pokiaľ sa účet nezruší, je tu riziko, že budeme stále platiť poplatky za vedenie účtu (v mene nebohej), ku ktorému sa nemôžeme dostať, ani ho
zrušiť, lebo to môže len majiteľ účtu. Už nezískame ani plnomocenstvo, lebo ho nemá kto podpísať. Ako máme postupovať? Otvorenie dedičského konania pre nejakých 5 tis. Sk sa nám neoplatí. To by sme skôr chceli účet zrušiť a previesť zostatok na (neviem koho)....?

Ďakujem za odpoveď.
P.S. Odpoveď prosím zaslať na mail: ja.svecova@gmail.com

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus