Čo s približne 3 tisícami

Dobrý deň,

ako študent VŠ som si za posledné letá prácou v zahraničí zarobil celkom dosť peňazí. Ušetril som si spomínaných 3 a viac tisíc. Aktuálne však, ako nie veľmi zdatný chalan v investovaní a peniazoch, by som si rád nechal poradiť od odborníkov.

Som si vedomý, že ideálne investícia je do seba. Tým pádom samotné investovanie mi príde aktuálne ako rozumná voľba.

Neviem presne do akej kategórie sa zaraďuje suma 3 až 4 tisíc, no verím, že mi poradíte čo s nimi. Samozrejme rozmýšľal som nad začatím budovania niečo vlastného, avšak zatiaľ nemám predstavu v čom. Do vtedy, by som nechcel zbytočne mrhať časom.

Vopred ĎAKUJEM za každú rozumnú odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.