Čo s približne 3 tisícami

Dobrý deň,

ako študent VŠ som si za posledné letá prácou v zahraničí zarobil celkom dosť peňazí. Ušetril som si spomínaných 3 a viac tisíc. Aktuálne však, ako nie veľmi zdatný chalan v investovaní a peniazoch, by som si rád nechal poradiť od odborníkov.

Som si vedomý, že ideálne investícia je do seba. Tým pádom samotné investovanie mi príde aktuálne ako rozumná voľba.

Neviem presne do akej kategórie sa zaraďuje suma 3 až 4 tisíc, no verím, že mi poradíte čo s nimi. Samozrejme rozmýšľal som nad začatím budovania niečo vlastného, avšak zatiaľ nemám predstavu v čom. Do vtedy, by som nechcel zbytočne mrhať časom.

Vopred ĎAKUJEM za každú rozumnú odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na čo máte nárok, ak sa pošmyknete na neupravenom chodníku?
Ak sa pri pošmyknutí na ľade na neupravenom chodníku zraníte, máte možnosti odškodnenia od správcu komunikácie, ktorý zanedbal svoje povinnosti.
Daň z nehnuteľnosti zaplatíte aj cez web
Povinnosť zaplatiť daň z nehnuteľnosti majú všetci vlastníci bytov, domov či pozemkov do konca januára.
Chcete zarobiť viac ako tisíc eur? Vyberte si z najnovších ponúk práce
Digitálny svet sa rozrastá a firmy hľadajú ľudí na posty. Zárobky sú lákavé. Prinášame najnovšie ponuky pracovných miest. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Internetového sprievodku trhu práce.
Rekordná spokojnosť. Euro by dnes nemenilo 9 z 10 Slovákov
Desaťročie života s Eurom na Slovensku potvrdilo, že ľudia si na novú menu rýchlo zvykli. Oceňujú výhody eura najmä pri cestovaní a zrozumiteľnosť cien.
Ako postupuje živnostník pri priznaní príjmov
Daňové priznanie musí podať živnostník, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy za minulý rok presiahli 1 915,01 eura. Do celkových zdaniteľných príjmov sa zahrňuje akýkoľvek dosiahnutý príjem, ktorý je predmetom dane a nie je od dane z príjmov oslobodený, teda aj príjem zo zdrojov v zahraničí.