Čo s približne 3 tisícami

Dobrý deň,

ako študent VŠ som si za posledné letá prácou v zahraničí zarobil celkom dosť peňazí. Ušetril som si spomínaných 3 a viac tisíc. Aktuálne však, ako nie veľmi zdatný chalan v investovaní a peniazoch, by som si rád nechal poradiť od odborníkov.

Som si vedomý, že ideálne investícia je do seba. Tým pádom samotné investovanie mi príde aktuálne ako rozumná voľba.

Neviem presne do akej kategórie sa zaraďuje suma 3 až 4 tisíc, no verím, že mi poradíte čo s nimi. Samozrejme rozmýšľal som nad začatím budovania niečo vlastného, avšak zatiaľ nemám predstavu v čom. Do vtedy, by som nechcel zbytočne mrhať časom.

Vopred ĎAKUJEM za každú rozumnú odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete kúpiť byt? Využite financie z viacerých zdrojov
Mladí ľudia najmä vo veľkých mestách budú potrebovať viac financií a kombinačných zručností, aby si mohli kúpiť vlastný byt.
Exekúcie sa pre nemajetnosť dôchodcu po piatich rokoch zastavia
Dôchodcovia, ktorí mali na krku exekúciu viac ako päť rokov, už budú môcť možno pokojnejšie spať. Ak ich dlh nedokázala napríklad nebankovka, zdravotná alebo sociálna poisťovňa vymôcť , automaticky sa exekúcia zastaví. To však neznamená, že sa dlhu navždy zbavia.
Každý desiaty slovenský senior neplánuje svoje výdavky
Najnovší prieskum uvádza, že až 10 percent ľudí v dôchodkovom veku - vyše 65 rokov nijako zvlášť neplánuje, ako vyjdú so svojím mesačným príjmom, tvoreným spravidla len starobným dôchodkom.
Dlh Slováka sa zvyšuje. Najväčšie dlhy majú Bratislavčania
V porovnaní s rokom 2017 vzrástol priemerný dlh slovenských dlžníkov o 60 eur. Dnes je v sume 860 eur. Dlhy majú skôr muži.
Každá online pokladnica musí prejsť testovaním
Zoznam dodávateľov, ktorí splnili všetky zákonné podmienky a prešli testovaním – v súvislosti s dodávaním pokladničných riešení pre eKasu, je zverejnený na webe Finančnej správy.