Čo znamená ochranná lehota pre tehotnú?

Dobrý deň,

dňa 31.03.2011 mi skončí PP na dobu určitú. Zamestnávateľ mi oznámil že zmluvu mi nepredlži. Som v 30 týždni tehotenstva teda mi zostáva momentálne 8-12 týždnov do pôrodu.

Ako mám postupovať v apríli pokiaľ ma nikto nechce zamestnať z dôvodu mojho tehotenstva? Viem že sa musim nahlásiť na úrad práce. Som slobodná mamička, teda budem po narodení malého. čo vlastne znamená ochranná lehota pre mna? Budem dostávať nejaké peniaze pokial ma vypíše lekár na matersku alebo ako to mám chápať?????  

V roku 2009 som bola od januára do augusta na urade práce alebo popritom som i študovala externe na vysokej škole. a v roku 2010 od 13.09. do 26.09. som bola na urade prace a od 27.09.2010 - 31.03.2011 som bola na HPP zamestnaná. Budem mať nárok aspon na nejakú materskú alebo ako to teraz je?

ďakujem za odpovede.... 

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus